OŚRODEK WYPOCZYNKOWY
Wynajem na dłużej
Wypoczynek nad morzem poza sezonem - czy warto?
Przez lata stara tradycja i sztywne przyzwyczajenia w kwestii terminów wypoczynku ugruntowały w większości z nas przekonanie, że jeśli morze, to tylko latem, najlepiej - upalnym. Tymczasem czas biegnie szybko, a wraz z nim nasza świadomość, potrzeby i możliwości.Zmiany cywilizacyjno-kulturowe, tempo życia, pandemie i mało zdrowe środowisko przyrodnicze, powodują naturalną potrzebę obrony i odreagowania.Najlepszą metodą na tego typu zagrożenia jest zagłębienie się w wszechogarniającą przyrodę. Skandynawscy uczeni już dawno dostrzegli ten sposób leczenia ze skutkami bardzo pozytywnymi.

Dlatego trend na wypoczynek nad polskim morzem, wiosną i jesienią staje się coraz bardziej powszechną praktyką. Walory Mierzei Wiślanej są oczywiste i niepodważalne. Szerokie i jeszcze dzikie plaże od Ujścia Wisły, aż do granicy Państwa, wstęga lasu sosnowo-świerkowego, to wspaniałe połączenie naturalnego środowiska biologicznego z żywiołem morskim.

To właśnie tu, kiedy nie ma turystów, jest okazja, by wspiąć się na wydmę, zwrócić wzrok w kierunku bezkresu morza. Wsłuchać się w szum wiatru, fal morskich i tak przez dłuższą chwilę zatrzymać ulotną chwilę na skraju czasu. Czasu, który zwolni, dzięki czemu da się przekroczyć skalę rzeczywistości. Tak, tak - to jest możliwe. Przesyceni mgiełką bryzy niosącej kryształki jodu zmieszanego z żywicznym powietrzem od strony lasu, doznamy innego wymiaru wypoczynku.

Zatrzymanie, potrzeba zadumy i kontemplacji, to antidotum dla natłoku informacyjnego i presji wyścigu.
Scieżka rowerowa prowadząca przez całą Mierzeję jest alternatywą dla tych samych lub podobnych wrażeń.

A więc warto ?
Tylko nad polskim morzem możemy zażywać jodoterapii. Kuracja jodowa nie wymaga słonecznej pogody. Najlepsze efekty lecznicze uzyskujemy w czasie wiatrów i sztormów, które występują w okresie wiosny i jesieni. Wówczas stężenie jodu jest najwyższe. Jeżeli dodatkowo uwzględnimy charakterystyczną dla nadmorskiego mikroklimatu ujemną jonizację powietrza, która mobilizuje mechanizmy obronne organizmu przygotowując je do walki z późniejszymi infekcjami, uzyskamy efekt oczyszczania dróg oddechowych, wolnych od alergenów. Są to doskonałe warunki dla osób cierpiących na schorzenia górnych dróg oddechowych, w tym alergiczne i astmatyczne.

Pobyt nad morzem poprawia również naszą ogólną kondycję i samopoczucie. Pobudzona gospodarka hormonalna tarczycy przyspiesza przemianę materii. Dzięki temu jod wspomaga odchudzanie, odpowiada za efektywne spalanie substancji energetycznych i proces rozkładu tłuszczów, pomaga obniżyć poziom cholesterolu. Same hormony pozytywnie wpływają na samopoczucie, zdolność koncentracji, uodparniają na stres i zwiększają witalność.

Położenie ośrodka sprawia, że spacer na plażę nie jest wyprawą, zaś spacer leśnym duktem dodatkowo wzmacnia układ naczyniowo-sercowy i oddechowy. Lokalizacja nasza powoduje również, że terapeutyczne działanie jodu odczuwalne jest na terenie samego obiektu – mogą zatem korzystać z niego dzieci hasające po naszym rozległym terenie.

Pozytywny wpływ jodu jest niepodważalny. Pierwiastek ten jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Determinuje on w znacznym stopniu pracę tarczycy, która wytwarza hormony: tyroksyny i trijodotyroniny. Odpowiadają one za wzrost i dojrzewanie, pracę układu nerwowego, mięśniowego, krążenia, oraz regulują metabolizm. Dzienne zapotrzebowanie na jod jest niezależne od wieku. Jednakże szczególnie potrzebny jest on maluchom, kobietom w ciąży oraz karmiącym, a także wszystkim osobom 50 + .

Spędzając czas w bezpośredniej bliskości morza wdychamy powietrze przesycone składnikami wody morskiej (tak zwany aerozol morski). W nim to znajdują się prócz jodu również brom, wapń i magnez. Leczą one katar, łagodzą stany zapalne w oskrzelach, pomagają budować odporność. Wybrzeże Bałtyku jest pod tym względem wyjątkowe – większa prędkość wiatru i wyższe fale, których rozbijanie się o brzeg powoduje ową „mgiełkę”, owocuje znacznie wyższymi stężeniami tych minerałów, niż nad innymi morzami.

Zatem - zapraszamy nad morze do Mewy po jod i zdrowie.
Polskie morze - bezpieczny wypoczynek.
Polska jako Kraj należy do miejsc gdzie można bezpieczne się przemieszczać i mieszkać. Miejscowość Jantar należy do wyjątkowo spokojnych i bezpiecznych miejsc turystycznych nad morzem Bałtyckim. Znakomite skomunikowanie z największymi centrami urbanistycznymi, powoduje, że dojazd do Mewy nie jest, ani dolegliwy, ani niebezpieczny. Duża powierzchnia Ośrodka sprawia, że zachowujemy prywatność, co w tym wypadku jest korzystne ze względów epidemiologicznych. Położenie na skraju miejscowości to cisza, spokój i bezpieczeństwo.

Dlaczego właśnie tu?

Jak wyżej wspomniano położenie Jantara i Ośrodka Mewa w centralnym punkcie Polski północnej nad samym morzem, jest niezwykłym atutem dla mieszkańców całej Polski środkowej i wschodniej jeśli idzie o dojazd. Połączenia autostradowe i dróg typu S także są korzystne dla chętnych wypoczynku z pozostałych regionów Polski spragnionych odkrycia naszych terenów.

Komfortowe, klimatyzowane, nowoczesne domki Typu Superior wyposażone w komplet sprzętów AGD, to nie tylko wygoda, ale też oryginalność.
Domki zbudowano ze skandynawskiego świerku, pozbawione chemii i innych środków konserwujących. Zatem wnętrza pomieszczeń emitują pozytywną energię i zapach lasu. Przez panoramiczne okna można z sypialni podziwiać rozgwieżdżone niebo i fazy księżyca

Bliskość Trójmiasta i jego niepodważalnych walorów turystycznych i kulturowych pozwala na wyskok do wybranych placówek kulturowych lub rozrywkowych.

Decyzja na wypoczynek posezonowy gdzie i kiedy , powinna nie budzić wątpliwości.
Koszt oferty uzależniony jest od terminu i czasu pobytu.
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY:
503- 555-479

Zarezerwuj
wymarzony urlop już dziś
Dowiedz się więcej!
Plac zabaw
Basen
Posiłki
15 minut do Plaży
Parking
Wiata na grilla
Wi-Fi

Ośrodek Wypoczynkowy „MEWA”

 ul. Rybacka 37, 
82-103 Jantar
Design by KMprojekt.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram